Hit enter to search or ESC to close
Potrzebujemy usług biura rachunkowego. Jak wybrać właściwe?

Potrzebujemy usług biura rachunkowego. Jak wybrać właściwe?

Admin

Duża ilość działających w naszym kraju małych przedsiębiorstw, które muszą powierzać szereg zadań usługodawcom zewnętrznym sprawia, że na naszym rynku rośnie konkurencja podmiotów oferujących usługi księgowe. Jak w gąszczu propozycji odnaleźć ofertę, co do której będziemy mogli mieć pewność, że spełni nasze oczekiwania?

Zobacz, jakimi kwalifikacjami może pochwalić się Twój księgowy

Każdy, kto trudni się pracą w jakiejś wyspecjalizowanej dziedzinie albo jest w niej fachowcem, albo zdobywa właśnie kolejne doświadczenia. Trudno jednak znać się na wszystkim, a nierzadko jeszcze trudniej znaleźć na to czas. Sprawy księgowe należą więc do tych, którymi większość przedsiębiorców, którzy nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie własnego specjalisty, woli się nie kłopotać.

Żeby jednak być spokojnym o swoje rozliczenia, sprawdzajmy czy ten, komu je powierzamy, także jest specjalistą w swojej branży. Najważniejszą informacją będzie dla nas wykształcenie i doświadczenie. Upewniajmy się, że usługi te będzie dla nas wykonywał człowiek o należytym przygotowaniu z rachunkowości. O ukończeniu specjalizacji świadczy tytuł magistra, licencjacki jeszcze nie. Nie mniej ważne jest jednak stałe rozwijanie zdobytych kompetencji, jako że dziedzina ta jest niezwykle złożona i podlega nieustannym zmianom. Wszelkie dodatkowe studia czy kursy są tutaj przydatne. Ponadto, im dłuższym doświadczeniem może się pochwalić – czy to w prowadzeniu biura, czy pracy w tym samym charakterze w innych firmach – tym lepiej.

Upewnij się, że współpraca z danym biurem zapewni Ci pełne bezpieczeństwo

Do podstawowych obowiązków, jakie ciążą na księgowym, należy pełna ochrona powierzanych mu danych. Dotyczy to zarówno ryzyka ich wycieku jak i utraty np. na skutek awarii komputera. Należyta przykładana do tego troska i wdrożone skuteczne rozwiązania oddalające ryzyko problemów świadczą dobrze o danym podmiocie. Ponadto, każdy z nich ma obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto to zweryfikować.

Jedną ważniejszych w wielu branżach zdolności jest współcześnie elastyczność. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć jaka przyszłość będzie czekała nasze przedsiębiorstwo i jakie będziemy mieli w związku z tym potrzeby. Stąd wszelkie dodatkowe usługi świadczone przez dane biuro rachunkowe, jak np. doradztwo i pomoc w różnych aspektach prowadzenia działalności, stanowią silny argument za jego wyborem. Zwłaszcza, jeśli sami stawiamy dopiero pierwsze kroki i zakres naszych przyszłych potrzeb trudno nam do końca przewidzieć.

Wszystkie wymienione wyżej aspekty stanowią niezaprzeczalne atuty, jakimi może pochwalić się MoJe Biuro Rachunkowe Moniki Jelonek. Lata zdobywanych doświadczeń pozwoliły szczegółowo poznać potrzeby firm najróżniejszego rodzaju. Biuro to wychodzi im naprzeciw, oferując usługi księgowe na najwyższym poziomie, wsparcie doradcze, a przede wszystkim zapewniając niezmącony spokój, potrzebny do pracy nad własną dziedziną. Zostań mistrzem w swojej branży, a rozliczenia pozostaw specjaliście. Zapraszam!