Hit enter to search or ESC to close

Prowadzenie księgowości przedsiębiorstwa. Samodzielnie, czy zlecając biuru rachunkowemu?

Admin

Każdej działalności gospodarczej towarzyszy szereg zadań wykraczających poza to, co bezpośrednio związane jest z uzyskiwanym przychodem. Należy do tego wymóg prowadzenia księgowości. Nawet spośród tych, którzy prowadzą działalność nie generującą wielu rozliczeń i dlatego zdecydowali się na samodzielne zrealizowanie tego obowiązku, wielu jest takich, którym nie zawsze udaje się bez trudu temu sprostać.

Nasz główny cel: maksymalnie obniżyć koszty

Komfortowa wydaje się sytuacja, w której odpowiednio duży podmiot jest w stanie sobie pozwolić na zatrudnienie stosownego specjalisty, który będzie zajmował się wyłącznie jego sprawami. Weźmie on na siebie wszystkie czynności związane z firmowymi operacjami finansowymi nie zmuszając nikogo więcej do zajmowania się tym. Nie zawsze jednak jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne. Dla małego przedsiębiorstwa może to być wręcz obciążenie daleko ponad jego możliwości, zwłaszcza, gdy liczba wystawianych faktur i innych dokumentów nie jest przytłaczająca. A trzeba jeszcze pamiętać, że oprócz wynagrodzenia takiego pracownika, należy liczyć się z kosztami oprogramowania księgowego czy szkoleń, które są konieczne dla zapewnienia stałej jakości pracy w zmieniających się w tej branży warunkach.

Toteż przede wszystkim dla nich powierzenie tych usług zewnętrznemu biuru jest rozwiązaniem optymalnym, pozwalającym ponosić wyłącznie taki koszt, jakiego wymaga nakład koniecznej do wykonania pracy. Redukcja wydatków nie jest jednak jedynym argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem. Inne są ponadto nie mniej istotne.

Zapewnij sobie najwyższą jakość obsługi księgowej

Im rozleglejsza wiedza i doświadczenie osób prowadzących księgowość, tym większe są ich możliwości, a co za tym idzie, bardziej korzystne dla danej firmy rozwiązania są one w stanie zaproponować i zrealizować. Warto zobaczyć jak szeroką ofertę może mieć dobre biuro księgowe. Łatwiej zdamy sobie wówczas sprawę z tego, że nawet regularnie doszkalany etatowy księgowy jednej firmy może pozostać daleko w tyle za tymi, którzy mieli wiele okazji, by w praktyce sprawdzić się w najróżniejszych przypadkach z wielu dziedzin. Dzięki temu, nigdy nic nie będzie w stanie ich zaskoczyć, zarówno jeśli chodzi o podatki, jak i np. sprawy kadrowe. W rezultacie, zawsze skutecznie rozwiążą każdą pojawiającą się wątpliwość, a przede wszystkim pomogą uniknąć niepotrzebnych kosztów. Wreszcie: nie bez znaczenia jest także bezpieczeństwo, jakie zapewnia podmiot należycie realizujący obowiązek ubezpieczenia czy ochrony danych osobowych.

Wszystkimi tymi korzyściami, a także szeregiem innych, mogą cieszyć się kontrahenci, którzy wybrali MoJe Biuro Rachunkowe Moniki Jelonek. Z jego korzystnej cenowo oferty korzystać mogą przedsiębiorstwa różnej wielkości, a także stowarzyszenia i fundacje. O wysokich kompetencjach, dających pewność prawidłowego realizowania wszelkich usług, świadczy gotowość do służenia fachowym doradztwem.