Hit enter to search or ESC to close

Obsługa umów cywilnoprawnych Gdynia

biuro rachunkowe

Umowa cywilnoprawna, czyli umowa zlecenia lub umowa o dzieło są bardzo powszechne w obrocie gospodarczym. Ich szczegółowa regulacja jest opisana w Kodeksie Cywilnym, a każda z nich może być stosowana w określonych sytuacjach. Nieprawidłowe zastosowanie umów może mieć dla pracodawcy przykre konsekwencje prawne, również pod względem rozliczeń podatkowych, dlatego warto te kwestie powierzyć specjalistom. MoJe Biuro Rachunkowe Gdynia pomaga rozliczać umowy cywilnoprawne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Umowa cywilnoprawna w ofercie MoJe Biuro Rachunkowe Gdynia

Obsługa umów cywilnoprawnych Gdynia to jedna z naszych usług dla przedsiębiorców. Podczas jej realizacji bierzemy pod uwagę indywidualny charakter każdej z nich, wynikający na przykład ze specyfiki branży. Nie ma jednego obowiązującego wzoru adekwatnego do każdej sytuacji, dlatego ważne jest, aby były one opracowywane przez specjalistów i dobrze zabezpieczały interesy stron.

Oferowane przez nas usługi oparte są na aktualnym stanie prawnym. Mogą być Państwo pewni, że umowa cywilnoprawna 2022 będzie ważna i zgodna z obowiązującymi przepisami. Usługi obejmują:

  • rozliczanie z wykonawcami dzieła lub zleceniobiorcami we wszystkich kwestiach finansowych,
  • dopilnowanie wszelkich formalności wynikających z umów przed ZUS i US (składki, zaliczki, rozliczenia itp.),
  • prowadzenie i archiwizacja dokumentacji księgowej związanej z umowami o dzieło lub zlecenia,
  • szczegółowa analiza i weryfikacja zawartych już umów pod względem ich zgodności z obowiązującymi przepisami prawa. Umowy cywilnoprawne zostaną sprawdzone zarówno pod kątem rachunkowym, jak i prawnym,
  • opracowywanie treści zawieranych umów, a także aneksów do nich. Dzięki naszej praktycznej wiedzy i znajomości przepisów zabezpieczają one w 100% interesy klientów w sposób zgodny z prawem. W razie ewentualnego sporu sądowego, bez obaw można się na nie powoływać, co zagwarantuje wygraną.

Każdy przedsiębiorca wie, jak ważna jest prawidłowo napisana i rozliczona umowa cywilnoprawna. Gdynia, Trójmiasto oraz okolice to teren działania naszego biura rachunkowego. Zapraszamy do kontaktu! Polecamy również nasze pozostałe usługi księgowe Gdynia!